Aktualności

Sukces po MSPO 2014!

5th Wrz 2014

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszego stoiska na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Z dumą informujemy o zdobyciu szczególnego wyróżnienia w czasie tej wystawy, w postaci Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za najlepszy produkt służący podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Ta prestiżowa nagroda została przyznana naszemu systemowi PROMETHEUS – automatycznemu sygnalizatorowi skażeń chemicznych i radiologicznych, który w integracji z JAŚMINEM – Systemem Systemów, produkowanym przez naszego partnera, firmę TELDAT – jest w stanie przekazać oraz zobrazować na mapach cyfrowych informacje o wystąpieniu skażenia natychmiast po jego wykryciu, w dowolne miejsca na świecie oraz uruchomić np. w pojazdach odpowiednie dla wykrytych zagrożeń efektory, np. filtrowentylację lub zatrzymanie pracy silnika.

 

© 2014 TELDAT

PROMETHEUS zintegrowany z Jaśminem

Nagroda którą otrzymaliśmy pokazuje, że wysiłki które podejmujemy w ramach prac badawczo rozwojowych, zostały oficjalnie uznane i docenione, co z kolei daje nam silną motywację do dalszego rozwoju i pracy w kolejnych obszarach na rzecz ochrony nie tylko w zakresie wojskowości, ale także do zastosowań cywilnych.